Információk, érdekességek
Az ajak betegségeirõl...
2007. augusztus 21.
Az ember arckifejezését fõként két jellemzõ arcterület határozza meg: a szem és környéke, ill. a száj és annak környezete.
Amíg azonban a szemek színe, a szemkörnyéki ráncok, a szemöldökök alakja inkább statikus jellemzõk, az ajkak alakján kívül (mely igen sokféle lehet) a mozgékonysága révén is igen változatos, azaz a jellemzõk inkább dinamikusak.
A sérült retina új gyógymódja
2007. augusztus 15.
Brit kutatók egy olyan speciális sejtet találtak a szemben, amely fontos szerepet játszik a zebrahalak ideghártyájának regenerálódásában és a látás megõrzésében - még kiterjedt károsodás esetén is. A kutatók szerint ezek a sejtek - az ún. Müller-féle gliasejtek - képesek az emberi sérült retina újraképzésére.
Az ideghártya károsodása a vakság leggyakoribb oka. Az Egyesült Királyságban a regisztrált vakságok háromnegyedéért a retina sérülése felelõs, amelyet olyan betegségek idézhetnek elõ, mint pl. a sárgafolt elfajulás, a zöldhályogot vagy a cukorbetegség.
Modern korunk betegsége a: S T R E S S Z
2007. július 27.
A stresszre általában úgy gondolunk, mint ami csak az egyéni életünket befolyásolja.
Ám a stresszkezelésünk fejlettsége annak a cégnek a hatékonyságát is befolyásolja, amelynél dolgozunk. Ennek ellenére a vállalatok viszonylag keveset foglalkoznak a stresszkezelés kérdéskörével. Pedig az üzleti világban szinte mindenütt fellelhetõ a túlfokozott stressz.
Rákot okozó gének
2007. július 22.
Amerikai kutatók 57 olyan gént azonosítottak, amelyek mûködése szerepet játszik az emberi rákos sejtek szaporodásában. Közülük néhány csak a rákos sejtekben aktív, az egészséges sejtekben nem - így új gyógyszer-támadáspontokat jelenthetnek.
Az emberi genetikai állomány feltérképezésének köszönhetõen, illetve a genomikai módszerek gyors fejlõdésével egyre több olyan gént azonosítanak a kutatók, amelyek változatai szerepet játszanak a daganatos betegségek kialakulásában. Mint arról legutóbb beszámoltunk, a közelmúltban 48 olyan gént találtak, amelyek az áttétképzõdést segítik. Most 57 újabb gént "halásztak ki" a University of Illinois (Chicago) kutatói.
Hepatitis A - a fertõzõ májgyulladás
2007. július 03.
A tavalyi istvándi hepatitis járvány kórokozóját valószínûleg Olaszországból hurcolták be - derült ki egy, az Orvosi Hetilapban idén megjelenõ tudományos cikkbõl, amelyben dél-dunántúli kutatócsoportok közölték a legfrissebb virológiai kutatási eredményeiket.További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...231232233...253