Információk, érdekességek

Azokon a napokon is legyünk szépek

2008. április 17.

Szükségszerû és természetes, hogy egy nõ havonta legkevesebb három, de sok esetben akár nyolc napon át is rosszabbul nézzen ki, mint máskor?

Csak "amiatt"? Szó sincs róla! Mit tegyünk és mit ne, hogy ellensúlyozzuk a menstruáció okozta "szépséghibákat"?


Inkontinencia: beszéljünk róla!

2008. április 02.

A vizelési inkontinencia meglepõen sokakat érint: a közhiedelemmel ellentétben minden korcsoportban és mindkét nemnél elõfordul, de gyakoribb a nõk körében. Minthogy a legtöbben tabu-témának tekintik, a mindennapi életet rendkívüli módon megkeserítõ probléma gyakran rejtve marad. Ahhoz azonban, hogy ki-ki megtalálja a neki megfelelõ megoldást, és mindenekelõtt javítson életminõségén, elengedhetetlenül fontos beszélni róla. Azt sem árt tudni, hogy kivel érdemes...

Rettegve elfojtani egy erõsebb nevetést, mérsékelni a köhögést, félve sportolni... Ilyen és ehhez hasonló gondjai vannak annak, aki vizelési inkontinenciával küszködik. Ennek nyomán persze nem telik el nyugodtan egyetlen napja sem. Ha egyénenként rendkívül eltérõek is, a tünetek és következményeik nagyon zavaróak lehetnek. A bajok orvoslására többféle megoldás kínálkozik, ezért a bajban szenvedõnek fontos megtörnie a probléma felvetése körüli csendet. Különbözõ egészségügyi szakemberek segítségével mérlegeljük a helyzetet az alábbiakban. Olyanok õk, akiknek a személyében és véleményében e téren is megbízhatunk...


A jól hidratált test 5 titka

2008. április 01.

Elengedhetetlenül fontos szervezetünk, bõrünk egészségének megõrzése érdekében testünk hidratálása, amihez naponta kellõ mennyiségû folyadékot kell fogyasztanunk.

Elsõdlegesen vizet, melynek lényeges funkciója többek között, hogy részt vesz a tápanyagok eljuttatásában a sejtekhez, a fölösleges salakanyagok eltávolításában, de például rugalmassá tesz az ízületeket is. Mindehhez tudnunk kell, hogy testünk kb. 60-70%-át víz alkotja, ezért pótlása alapvetõ jelentõségû minden napszakban. De természetesen a folyadékpótlás nem csak víz formájában történhet. Így, ha egészségesek akarunk maradni, mindig figyeljünk arra, hogy napközben igyunk rendszeresen ásványvizet, teát vagy szénsavmentes üdítõt, egyéb alkohol- és cukormentes italt, bárhol is vagyunk. Testünk megfelelõ hidratáltsági szintjének fenntartása érdekében pedig jól tesszük még, ha megfogadjuk az alábbi 5 jó tanácsot…


Koleszterin tévhiteink

2008. március 26.

Tisztázzuk õket!


A Magyar Szív Egyesület oktató-szûrõ koleszterinkampánya sikerességét igazolja az is, hogy sokan tartják fontosnak a szív- és érrendszeri megbetegedések megelõzését. Egyre többet tudnak a magas koleszterinszintrõl, mint a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezõjérõl, és egyre többet a megelõzés lehetõségéirõl is. Azonban még mindig sok, a koleszterinnel kapcsolatos tévhit tartja magát a köztudatban...


Munkamánia: a XXI. század betegsége

2008. március 23.

A munkamánia egyre ismertebb fogalom, szinte mindannyian tudunk valakirõl - akár a közvetlen környezetünkben is - akire illik a meghatározás: megszállottan, idejét, erejét nem kímélve napi 10-12 órát vagy még annál is többet dolgozik.


Aki munkaidõn túl is rendszeresen benn marad, akire a fõnök éjjel-nappal számíthat, akit feszélyeznek a hétvégék, s szorongva lesi a mindig élesre, s hangosra állított mobilját, hogy mikor szólal már meg végre, akinek zsúfolásig tele az elõjegyzési naptára, akinek idejéhez nekünk kell alkalmazkodni, mert a munka miatt soha nem ér rá, s akinek szenvedés a tengerparti nyaralás a családdal, az munkamániában szenved. Ám ha észre sem veszi, hogy a felpörgetett életében a stressz örökös vendég, valamint rég eltûntek a barátai, és párja - ha van még egyáltalán - türelme is lassan a végéhez ért, akkor az már komoly, gyógyításra szoruló probléma.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...123124125...152