


Információk, érdekességek
Így változik a zenei ízlésünk
2014. június 11.
A kor haladtával változik az emberek zenei ízlése, hogy összhangban legyen az életükben bekövetkező szociális változásokkal - állapították meg brit kutatók.
A Cambridge-i Egyetem kutatói három "zenei korszakot" azonosítottak be az emberek életében: intenzív, kortárs és kifinomult.
A tinédzserek a punkhoz és a metálhoz hasonló intenzív zenét használják az identitásuk megalapozásához, de ahogy változik az életmódjuk, úgy a zenei ízlésük is alakul és belépve a korai felnőttkorba csökkeni kezd az intenzív muzsika iránti érdeklődésük és elkezdenek a kortárs zene - pop, rap - irányába elmozdulni.
Ez összhangban van az életmódbeli változással: az emberek ilyenkor több időt töltenek bárokban, klubokban és társas összejöveteleken, ahol általában táncolható zenéket játszanak.
A kortárs zene iránti érdeklődés a középkorúság korai éveiben is megmarad, majd megkezdődik a jóval kifinomultabb műfajok, a dzsessz és a klasszikus zene irányába való elmozdulás.
A kutatók szerint ez a váltás az intellektus, a társadalmi helyzet és az érzelmi kiforrottság kifejezésével van összhangban. A zenei ízlés távolabb kerül a fősodorbeli műfajoktól és előtérbe kerül a country, a népzene és a blues is.
Államvizsgák? Diplomavédés?
2014. május 29.
Soós Zoltán megmondja, hogyan érd el, hogy akkor is jelest kapj, ha a tudásod nem százalékos. Ellensúlyozd megfelelő kommunikációval. Könnyű mondani? Igen! Soós Zoltán arra tanít meg, hogy könnyű legyen mondani
Az IZGULÁS miatt a felét sem tudod elmondani annak, amit tudsz?
Soós Zoltán az utóbbi 15 évben hozzávetőlegesen 20.000 ember előtt beszélt, azért tart előadói képzéseket, hogy elmondja, mitől működik.
Íme 3 titok, amit ő is használ előadásai során:
1. Nyugi, NEM TUDOD elrontani!
Csak te tudod, hogy éppen mit akartál mondani! Te vagy az egyetlen ember a teremben, aki tudja, hogy a beszédedben mi lenne a következő mondat, vagy téma. Ha éppen nem jut eszedbe, hogy mi jön, vagy ha valami kimarad, ne döbbenj le, ne állj meg, ne zavarodj össze, hanem FOLYTASD magabiztosan valami mással Majd eszedbe jut később, és elmondod akkor. Ha magabiztosan folytatod, kívülről észre sem lehet venni, hogy mást akartál mondani!
Bútoraink, avagy az otthon szellemének őrzői
2014. május 19.
Az én házam az én váram - tartja a közmondás, és valóban; az otthon nem csupán egy akármilyen hely, ahol az ember él, étkezik, gyermeket nevel, és pihen, hanem identitásának egyfajta kiterjesztése is, amelyet bár szívesen megmutat, ösztöneitől hajtva foggal-körömmel védi is.
A territoriális ösztön mélyen kódolt viselkedésmintázata, és a szinte vallásos meggyőződéssel őrzött hit az otthon szentségében az emberi létezés kétféle pólusaként alapjában határozza meg mindennapjainkat, amelyet azonban csak akkor élünk meg tudatosan, ha az otthont veszély fenyegeti.
Az otthon, mint az önkifejezés eszköze már egy kisgyermek számára is egyértelmű, a kamaszkorba érve sok esetben a lázadás eszköze – lásd poszterek, meghökkentő dekorációs elemek, vagy éppen feketére festett falak-, felnőttként pedig nyilvánvaló nyomokat hagynak rajta a domináns személyiségjegyek.
Módszer, amivel gyorsan és könnyen lehet tanulni 2014. május 12. 22:10
2014. május 16.
Lantos Mihály a Villámolvasás című könyv szerzője igen sokoldalú személyiség. Tanít a Közszolgálati Egyetemen, bűnügyi nyomozó volt, filozófiáját, életvitelét illetően pedig gyakorló Buddhista. Már ezek is érdekessé teszik őt, de mindezek mellett még Villámolvasást is tanít, sőt Villámolvasás a gyakorlatban címmel írt a módszerről egy tankönyvet is.
„Amikor 1988-ban leérettségiztem, úgy gondoltam, hogy teljesítettem azt a feladatot, amit a szüleim kitűztek elém. Ezután különböző munkahelyeken igyekeztem elfoglalni magam, de ezt inkább csak alibizésnek hívnám, majd kikötöttem a rendőrségen, és beleszerettem a bűnügyi szakmába. Eszembe sem jutott, hogy továbbtanuljak, hogy iskolaszerű tanulásba kezdjek. Egyrészt minek, másrészt az egy nagyon fáradtságos és unalmas tevékenység.
Aztán az életemnek voltak olyan pillanatai a szakmán belül is, amikor rákényszerültem, hogy mégis tanuljak. Elvégeztem a Rendőrtiszti Főiskolát,amely utód intézményében most, jó néhány évvel később én is tanítok. Viszonylag későn, 31 évesen szereztem az első diplomámat. Mondanom sem kell, hogy a tanulás tekintetében nagyjából vért izzadtam.
Életmentő menedzserszűrés
2014. május 14.
A menedzserszűrések alkalmával a vizsgált páciensek közel 90 százalékénál diagnosztizálnak valamilyen megbetegedést.
A Budai Egészségközpont felméréséből kiderül, hogy a feszített munkatempó, a pszichés terhelés, valamint a mozgásszegény életmód miatt olyan betegségek alakulhatnak ki, amelyekre gyakran csak a rendszeres szűrővizsgálatok derítenek fényt. A számtalan elvégzett menedzserszűrés alkalmával a vizsgált páciensek közel 90 százalékénál diagnosztizáltak valamilyen megbetegedést.A statisztikák rávilágítanak a prevenció jelentőségére a fokozottan leterhelt vezetői réteg életében.
A korán kiszűrt menedzserbetegség jó eséllyel gyógyítható
„A szűrések alkalmával időben felfedezett betegségek a diagnosztizálást követően nagy arányban sikeresen gyógyíthatók. Konkrét esetekkel bizonyítható, hogy a korai stádiumú, de súlyos betegségek esetében életeket is menthet a menedzserszűrés” – mondta Kiss András, a Budai Egészségközpont munkatársa. „Azáltal, hogy kiszűrjük a kockázati tényezőket csökken a betegállományban töltött idő. A vezetők kiegyensúlyozottá és motiválttá válnak, így teljes mértékben munkájukra koncentrálhatnak. Ez munkaadó és a beosztottak számára is jelentős előnyöket eredményezhet” – tette hozzá Kiss András.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...222223224...470