


Információk, érdekességek
A 7 legidegesítőbb kérdés, amit egy friss menyasszony kaphat
2015. január 07.
Miután az a bizonyos gyűrű rákerült az ujjadra, jobb, ha felkészülsz rá, hogy rengetegszer kell majd elmesélned az eljegyzésetek pontos történetét. És igen… úton-útfélen találkozol majd olyan kérdésekkel, melyektől legszívesebben a hajadat tépnéd, de mivel nem éri meg minden alkalommal idegösszeroppanást kapni miattuk, tanácsos előre felkészülni néhány frappáns válasszal.
Íme a legidegesítőbb kérdések hetes listája:
1. Mikor lesz az esküvő?
Miért idegesítő: Egyesek tényleg azt hiszik, hogy a teljes esküvői terv már az eljegyzés pillanatában megszületik a fejedben?! Rengeteg pár még hosszú ideig csak élvezi a jegyességet, ahelyett, hogy rögtön fejest ugranának a mély vízbe. Ám ha azt mondod, hogy fogalmad sincs, komolytalannak tűnhetsz, sőt akár szemrehányást is kaphatsz például egy idős rokontól: “Tudod, nem élek ám örökké…!”
Mit felelj: Ha tényleg nincs még meg a pontos dátum, mondd azt, hogy még pár dolgot mérlegelnetek kell, mielőtt kiválasztjátok a tökéletes alkalmat.
Öreg vagyok?
2015. január 04.
A változó kor, mint benne van a nevében is, változást hoz. Belépsz egy új korba, ahol már érett, bölcs és tapasztalt nőként tekintenek rád. Az időseket mindig tisztelet övezi. Ezt elfogadni azonban nem mindenkinek könnyű. Úgy érzed, oda a fiatalságod, a szépséged, a bőröd rugalmassága, és már a férfiak sem fordulnak úgy utánad, mint annak idején? Túl nagy jelentőséget adsz a fiatalság értékének és nem veszed észre, hogy az érettebb kor is mennyi szépséget rejt magában?
Úgy érzed már nem vagy igazi nő? Nem vagy már fiatal és ezzel el is vesztetted a női mivoltodat? Bezzeg a férfiakat milyen sármossá teszi az ősz haj és a ráncok…
Van a felnőtteknek is fogtündére?
2015. január 04.
Felnőttkori fogvesztés? A kezeletlen fogínygyulladás felnőtt korban is könnyen a fog elvesztéséhez vezet. A fogínygyulladás idővel a fogágy gyulladásáig, majd a fogak meglazulásáig vezethet. A fogágy megbetegedésében a fogak állkapocscsonthoz rögzülése meggyengül, következménye pedig a fogak elvesztése. Mi vezet a fogíny gyulladásához? A fogínygyulladást baktériumok okozzák, melyek un. plakkot képeznek a fogak felületén. Maradéktalan szájhigiénia mellett ezek a plakkok a fogmosással, szájvíz használatával könnyen "lemoshatok" a fogról, azonban ha nem távolítjuk el őket rendszeres időközönként, akkor megkeményedve fogkövet hoznak létre a fogon.
Fogkövet fogmosással, otthoni feltételek mellett mi magunk már nem tudunk eltávolítani, annak leszedetése fogorvos feladata. Kezeletlen fogkövesség esetén az íny irritálódik, ami a fogíny gyulladásához vezet. Az íny elválik a fog felületéről, a baktériumok behatolnak a gyulladt íny és a fog közé, un. baktériumokat tároló tasakok alakulnak ki. Látható tehát az a folyamat, mely elvezet a fogíny sorvadásához, azaz ha ez a gyulladás eléri a fogágyat, létrejön a parodontitis. Fogínygyulladás, fogágygyulladás és fogvesztés. Ez a folyamat tehát a rendszeres szájhigiénia betartásával megelőzhető.
A mindennel összetartozás
2015. január 04.
Az orosz információs gyógyászat egyetlen "gyógyszere" az egyéni tudat, az elme. Célja az ember szellemi képességeinek fejlesztése és a tudatosság magasabb szintjének, a világ átfogóbb és mélyebb megértésének az elérése.
Mindannyiunk számára ismerős lehet az érzés, hogy a hétköznapok forgatagában, ha egy-egy pillanatra sikerül lassítanunk, akkor is csak azt érezzük, hogy energiatartalékaink utolsó morzsáit éljük éppen fel. Talán ilyenkor a legtöbbször úgy váltunk újra gyorsabb tempóra, hogy még csak időt sem szentelünk az önmagunkkal való foglalkozásra.
A testünk gondjai mellett előszeretettel söpörjük a szőnyeg alá lelkünk problémáit is addig, amíg orra nem bukunk bennük. Sőt, hajlamosak vagyunk önmagunkból áldozatot, a körülményekből pedig véletlenek összefüggésé faragni és hagyjuk, hogy megtörténjen körülöttünk, velünk a baj.
Mennyivel egyszerűbb lenne elhinni, hogy életünk történéseire sokkal inkább hatással vagyunk, mint bármi más, ami körülöttünk van! Hogy egészségünk megőrzése és szellemünk harmóniája a mi kezünkben van.
Nem bízol meg a társadban? Ez rólad (is) szól!
2015. január 03.
Sok olyan pont van egy kapcsolatban, főleg, miután a rózsaszín felhők eloszlottak, amikor sérülhet a két ember közötti bizalom. Mi ennek a valós oka, ki a hibás a történetben?
Mi adja egy párkapcsolat varázsát az első időkben? Szex, szerelem, rózsaszín felhők, rengeteg jó tulajdonság és mindenféle képesség, amit ráaggatunk a másikra, akár valós, akár nem. És mindezeken kívül van még valami, amit nem szokás ide sorolni, mégis itt van, és számít: a bizalom.
A kapcsolat elején még semmi sem biztos: hogy milyen lesz, mennyit fog tartani, ki viseli majd a kalapot, mit nyújtanak egymásnak a felek, mennyi és milyen kompromisszumra lesz majd szükség, stb. Nem létezik még a “Mi” fogalma, a közös programok rendszeressége és az egyéni programok szabályai.
Mindezeknek a dolgoknak sokszor paradox módon az a következménye, hogy kevesebb az elvárás a másik iránt és talán nagyobb a bizalom. A felek nem birtokolják egymást: egymás szabadidejét, kapcsolatait, terveit, reményeit, álmait. A kapcsolatnak ebben a szakaszában még nincs olyan erős kötelék, aminek az elszakadása elviselhetetlen lenne, ezért kisebb a félelem az elszakadást illetően, tehát kevésbé kapaszkodunk a másikba. Talán ilyenkor még több a tisztelet is a másik dolgai iránt Egyfajta várakozás van ilyenkor, hogy lássuk, milyen a másik személy? Mit nyújt nekem? Mit enged meg magának? Hol vannak a határai?
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...206207208...469