


Információk, érdekességek
Hogy jobban forogjon az agy
2008. január 31.

Városi élet - kevesebb stresszel
2008. január 30.
Egyre nehezebben viseli el a város zaját, lüktetõ forgatagát, és úgy érzi, az állandó, sõt fokozódó stresszhatást vált ki önben? Már-már azon a ponton van, hogy vidékre, vagy legalábbis a nagyváros valamelyik külsõ kerületébe költözik?
Csak semmi sietség! Mielõtt még a városból való "kivonulást" választaná, gondoljon arra, hogy léteznek módszerek urbánus életformánk nyugodtabbá tételére. Íme néhány stresszoldó megoldás, hogy elviselhetõk, sõt kellemesek legyenek a mindennapok a városi élet zaklatott légkörében is.
Mezítlábas panaszok
2008. január 19.
Nincs olyan édesanya, akit ne tudna csemetéje az õrületbe kergetni azzal, hogy a hideg padlón mezítláb szaladgál. Télen állandó csatározásokká válhat ez a probléma, hiszen a felfázás nemcsak veszélyes, de fájdalmas betegségek kialakulásához is vezethet. Persze nem kell rakoncátlan gyereknek lenni ahhoz, hogy felfázzunk: elég egy kis üldögélés télen a huzatos buszmegálló hideg padján, esetleg egy hosszabb ideig viselt nedves fürdõalsó, s máris kopogtathatunk a háziorvos rendelõjének ajtaján.Cipészmell -vagyis a horpadt mellkas
2008. január 09.
Pectus excavatum - ez a tudományos neve a beesett, horpadt mellkasnak, amit régebben cipészmellnek is hívtak.
Ilyenkor a mell elülsõ, középsõ részén, a bordákat összekötõ szegycsont feltûnõen beljebb nyomódik, szinte egy lyuk alakul ki a helyén, és az egész mellkas laposabbá válik. Pontos okát ennek a gyakori csontelváltozásnak nem ismerjük. Régebben, amikor még sokszor fordult elõ D-vitamin-hiány okozta angolkór (latinul: rachitis), rá lehet némi jó-, inkább rosszindulattal fogni, de azért már akkor is tudták a szakemberek, hogy ennek a benyomódásnak inkább örökletes, alkati okai lehetnek. Ezt bizonyítja az is, hogy egy családban gyakran halmozódik, több rokonnál is elõfordul, illetve hogy gyakran más csontrendellenességgel, elsõsorban gerincferdüléssel együtt fordul elõ.
A jótékony mandulamûtét
2008. január 08.
A tonzillektómia, azaz a mandulák mûtéti úton történõ eltávolítása jelentõsen javítja a krónikus mandulagyulladásban szenvedõ felnõttek és gyermekek életminõségét-olvasható egy, a 'Otolaryngology-Head and Neck Surgery' címû szaklap januári számában megjelent tanulmányban.
A tanulmány alapját egy 72 felnõtt és 92 gyerek bevonásával készült felmérés adta, melynek során megvizsgálták a betegek operáció elõtti és utáni állapotát, valamint hangulatát. A felnõtt betegek 98 százaléka a mûtétet követõen sokkal kevesebb fertõzést kapott el, ezért nagy részük rendkívül elégedett volt a mûtéttel. A mandulák kivétele után csökkent a torokfájás, és a rossz lehelet (halitózis) elõfordulása is.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...429430431...472