


Információk, érdekességek
A siker titka
2015. július 05.
Imádunk tanácsokat adni. Nem csak akkor, ha kérik, sőt, legtöbbször kéretlenül. Valahol olvastam egy írást, ami arról szólt, hogy a legtöbb sikert elért ember attól lett sikeres, hogy nem hallgatta meg a jótanácsokat. "Én is megpróbáltam, nekem sem sikerült!", "Ez hülyeség!" "Jobb, ha meg sem próbálod, mert ráfizetsz!" Ilyen és ehhez hasonló tanácsokat szoktunk kapni, ha legmerészebb álmainkról mesélünk. Mi a titka annak, hogy valaki eléri minden álmát, valakinek pedig semmi nem sikerül?
Ne hallgass a jótanácsokra!
A siker első titka, hogy merj álmodni! A tapasztalat az, hogy nem merünk álmodni. Amíg nem álmodtuk meg az életünket, míg nincsenek konkrét terveink, és míg nem tudjuk, kik vagyunk és mit akarunk valójában, addig nem juthatunk el sehová. Hiszen mint tudjuk, a céltalan hajósnak semmilyen szél nem kedvez. Sajnos hozzuk magunkkal a szülői mintát, és az ősök életeseményeinek emlékét sejtszinten kódolva.. Legtöbbünk családjában a nélkülözés, a sikertelenség mintája dominál. Akinek nem volt jómódban élő őse, annak nincs mintája a gazdagságra. Van viszont mintája a nélkülözésre. Sokan nem tudják elképzelni, milyen lenne bőségben, gazdagságban, boldogságban élni. Azok a lottónyertesek, akik nagy összegeket nyertek, néhány éven belül elveszítették az egész nyereményüket. Mert nem volt mintájuk a gazdagságra, őseik közt nem volt jómódú ember.
Ötletek, hogyan tegyük élménnyé a nyári szünetet
2015. július 04.
Nagyon megoszlanak a szokások azzal kapcsolatban, hogy ki hogyan szervezi a gyermekének a nyári szünetet. Aki sok táborba megy, annak gondoskodnak a változatos programokról. Aki otthon tölti a nyarat akár szülőkkel, akár nagyszülőkkel, szerintem nekik is érdemes egy bizonyos napirendet tartani. Ezt már megszokta az óvodában, iskolában, nem csúszik szét a napja, s szerintem a felnőttnek is könnyebb, ha van egy terve a napra.
Azt gondolom, az is fontos, hogy a gyereknek az életkorának megfelelően legyenek apró feladatai minden nap. Kisebbek kivihetik a szemetet, nagyobbak felmoshatnak, vagy amire éppen szükség van. Nálunk az vált be, hogy a gyerekeknek egy állandó feladata van, amit minden nap elvégeznek. Tudják, kinek mi a dolga.
Jó módszer lehet az is, hogy a hűtőre rajzokkal jelöljük a különböző lehetőségeket, melyeket a gyerek beikszel, ha megcsinálta. Ezzel az övé a választás lehetősége, hogy aznap mihez van jobban kedve.
Persze jó, ha van valami pozitív visszacsatolása annak, ha a gyerek segít otthon. Cserébe kitalálhatunk hétvégén valami különleges programot, vagy mi meg sütünk neki palacsintát.
Két nyári szokás az ép fogakért! Kövesd!
2015. július 03.
Fogaink egészségnek megőrzése érdekében a rendszeres fogápolás és az alapos szájhigiénia elengedhetetlen. A kor előrehaladtával azonban összeadódnak az évek során szájüregünkben megtelepedő baktériumok száma, a táplálkozásunkból eredő savak és más károsító tényezők hatása. Nem is gondolnánk, de a napsütéses, nyári időszakban is vannak olyan sokak által elkövetett, fogainkat romboló dolgok, amikkel hozzájárulunk a fogszuvasodáshoz.
A hőmérséklet emelkedésével nő szomjúságérzetünk, s szervezetünk vízháztartása egyensúlyban tartása céljából önkéntelenül is kívánjuk a folyadékot. De mi van, ha a hideg folyadék, vagy akár egy fagyi elfogyasztása fájdalmat okoz fogunkban?
Illegálisan importált hímivarsejtek Magyarországon?
2015. július 01.
Márciusban az erre szolgáló európai gyorsriasztási rendszeren keresztül értesült az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala arról, hogy genetikailag hibás spermiumok kerültek Magyarországra beültetés céljából. Így derült fény arra, hogy a KRIO Intézet Sejt- és Szövetbank Zrt. már 2013 óta törvénysértő módon importál hímivarsejteket egy dániai sejtbankból. Az ÁNTSZ eljárást indított és határozatban azonnali hatállyal, fellebbezésre való tekintet nélkül megtiltotta a jogellenes gyakorlatot. A büntető törvénykönyv alapján az, aki emberi ivarsejtet megszerez, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik bűntettet követ el.
Az emberi szövetek és sejtek adományozására, gyűjtésére, vizsgálatára, feldolgozására, megőrzésére, tárolására és elosztására vonatkozó minőségi és biztonsági előírások megállapításáról egy európai uniós irányelv rendelkezik. Azonban a tagállamok hatáskörébe tartozik az ezzel összhangban lévő konkrét szabályok megalkotása, ezek akár szigorúbbak is lehetnek. Így például eltér annak szabályozása, hogy egy ivarsejtdonortól hány utód származhat: a magyar szabályozás szerint ugyanazon ivarsejt-adományozótól származó utódok száma nem haladhatja meg a négyet, például a dán szabályozás szerint ez a szám jelenleg 12.
Nyiss ajtót, ha az álmaid kopogtatnak rajta
2015. június 27.
Lehet, hogy hiszünk a misztikus dolgokban, lehet, hogy nem, de egy biztos. A Sors, a Természeti törvények, a bolygók, csillagok hatásai akkor is vannak, és akkor is működnek, ha nem hiszünk bennük. Május-június hónapokban erős, a változásokat elősegítő energiák vannak. Soha ilyen gyorsan még nem kerültünk egyik élethelyzetből a másikba. Ami régebben hosszú hónapok néha évek változása volt, most egyik hónapról vagy egyik hétről a másikra következik be.
Annyira hirtelen, hogy megrettenünk. Sokszor legszívesebben hátat fordítanánk saját életünk alakulásának.
Vágyunk arra, hogy álmaink beteljesedjenek. Mégis, amikor ott a lehetőség, sokszor elmegyünk mellette. Megijedünk, azt gondoljuk, úgysem vagyunk rá képesek, nekünk úgysem sikerülhet. Miért? Mert nem bízunk önmagunkban. Még mindig, sokszor felnőtt fejjel is gyermekkori szidalmaink csengenek vissza a fülünkben. „Semmi sem lesz belőled”. Ilyen, és ehhez hasonló programokat sokan kaptunk gyermekfejjel. Tudatalattink pedig még mindig őrizgeti őket. Az eszünkkel tudjuk: meg van hozzá az erőnk, képesek vagyunk rá, és megérdemeljük a jót. Mivel a tudatalatti program mindig felülírja a tudatos elképzeléseinket, ezért sajnos az „úgysem sikerül” parancs fog győzedelmeskedni.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...196197198...470